زوج و خانواده

راهکارهای مواجهه با خیانت همسر

راهکارهای مواجهه با خیانت همسر چه زن و یا چه مرد از اصول زندگی مشترک است و شما باید با آن آشنایی داشته باشید. این روزها مطمئنا شما نیز به مانند خیلی از افراد دیگر جامعه با واژه خیانت برخورد کرده اید.

در گوشه و کنار جامعه مردان و زنان متاهل در شرایط مختلف درگیر خیانت هستند و یا اینکه همسران خیانت کاری دارند. این افراد در برخی مواقع چاره ای ندارند جز اینکه با شرایط کنار آمده و از همسر خود دوری کنند. در خیلی از مواقع نیز بعد از خیانت یکی از طرفین زندگی ها متلاشی شده و کار به طلاق و جدایی می رسد.

در واقع دانستن راه کارهای روانشناسی می تواند در از بین بردن مشکلات زیادی که در این مسیر وجود دارد به شما کمک کند. آیا بعد از خیانت دیدن و خیانت کردن باید همسر خود را رها کرد؟ باید در اولین قدم زندگی خود را کنار گذاشت و راه را برای ورود شخص سوم خالی کرد؟ آیا باید به راحتی از زندگی خود بیرون رفت؟

مطمئنا این روش ها جز بدترین انتخاب هایی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. شما به عنوان یک انسان باید در موقع مواجه با خیانت همسر خود ( چه زن و چه مرد) تصمیم درستی بگیرید و این تصمیم گیری درست زمانی اتفاق می افتد که اطلاعات دقیقی در این زمینه داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم تا مطالب مفید، با راهکارهای اصولی را برای شما و افراد دیگر جامعه که با این مشکل رو به رو هستند ارائه دهیم. به همین جهت پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

علت های بروز خیانت در همسران

خیانت همسر

چرا امروزه خیانت در بین همسران ( زن ها و مردان متاهل) زیاد شده است؟ در زمان های گذشته اوج خیانت در بین مردا متاهل بود ولی امروزه شاهد هستیم که این خیانت به زنان نیز نفوذ کرده است. به طوری که خیلی از افراد به دلیل این خیانت ها زندگی های خود را از دست داده اند.

دلایل زیادی می تواند باعث خیانت شود. پیدا کردن این علت ها و عوامل کار دشواری نیست، اگر فرد بخواهد خود را مورد بررسی قرار دهد می تواند به این عوامل پی ببرد. ولی متاسفانه در این مسائل هیچ یک از اطرافیان به دنبال یافتن ایرادات و مشکلات خود نیستند. به همین جهت رفع مشکل خیانت و پی بردن به علت آن کار سخت و دشواری است.

از جمله عواملی که بر اساس تحقیقات انجام شده در رابطه با خیانت موجود است می توان به مواردی همچون، سرد مزاجی زوجین، نداشتن محیطی آرام و امن در خانه، عدم ازدواج درست و یا انتخاب نادرست، نبودن عشق و علاقه در زندگی، وجود مشکلات اقتصادی و مالی، رعایت نکردن بهداشت از طرف یکی از زوجین، بد اخلاقی ها و … اشاره نمود.

حالا برای حل کردن این موضوع و یا از بین بردن خیانت یکی از طرفین راهکارهایی وجود دارد؟ آیا می توان یک زندگی را از نابودی نجات داد؟ مطمئنا این کار شدنی است، اگر طرفیت بخواهند که به زندگی عادی و شخصی خود بازگردند بهترین راهکارهای مواجهه با خیانت همسر را در این مقاله ارائه خواهیم نمود.

چگونگی رفتار کردن و رفع مشکلات خیانت

خیانت همسر

وقتی که شما با خیانت همسر خود مواجه می شوید باید در اولین قدم سعی کنید با آرامش کامل با این موضوع برخورد کنید. بهتر است بدون خشونت و برخورد با همسر خود به صحبت نشسته و از او در مورد اتفاقات و رفتارهایش توضیح بخواهید.

مطمئنا او نیز می تواند برای خیانت خود دلایلی داشته باشد. مطمئنا خیانت بخشی از زندگی است که به هیچ عنوان قابل توجه نیست ولی باید توجه کرد که ممکن است رفتار یکی از طرفین باعث این مشکل شده است پس باید این مشکل را ریشه یابی کرده و در پی از بین بردن آن بر آمد.

 

حضور در کلینیک روانشناسی

خیانت همسر

وقتی که شما تصمیم دارید تا مشکل خود را حل کنید در اولین قدم بهتر است به حضور یک متخصص و روانشناس وارد شوید. در این صورت بدون دخالت اطرافیان و در حضور یک شخص بی طرف می توانید از مشکلات و موارد که باعث ایجاد مشکل شده است صحبت کنید. در این بین مشاوره به خوبی می تواند به شما راهکارهای مواجهه با خیانت همسر را بیان می کند.

ریشه یابی کردن مشکلات

خیانت همسر

بعد از این موضوع باید به پیدا کردن مشکل روی آورید. شما به عنوان یکی از طرفین زندگی باید سعی کنید تا مشکل اصلی را پیدا کرده و سعی در برطرف کردن آن کنید. اگر مشکل از جانب شما است باید با کمک مشاوره اقدام به رفع آن کنید و در غیر این صورت می توانید از همسر خود برای حضور در مطب روانشناسی درخواست کنید.

علت ریشه یابی کردن این است که می تواند در حل مشکل به شما کمک کند. به همین خاطر جز اصلی ترین نکاتی است که در راهکارهای مقابله با خیانت از آن یاد شود.

 

جبران کردن گذشته

خیانت همسر

سعی کنید گذشته را جبران کنید. اینکه شما به راحتی بعد از خیانت بتوانید همسر خود را به مانند گذشته ببینید مطمئنا خیلی دشوار است. به همین جهت بهترین پیشنهاد ما به شما عشق و محبت است.

شما می توانید عشق و محبتی را که به همسر خود دریغ داشته اید نثار کنید. تا بلکه او توانایی این را داشته باشد که کمی با گذشته و خیانت شما کنار بیاید.

 

برگشت به دوران عاطفی زندگیخیانت همسر

 

برخی از افراد در گذشته روابط عاطفی خوبی داشتند و در واقع علت مشخصی برای خیانت ندارند. یکی از راه هایی که می تواند آن ها را به زندگی باز گردانده و مانع از فروپاشی زندگی شود عشق و محبت و روابط عاطفی دوباره است.

 

توجه کردن به نیازهای طرفین

هر یک از طرفین باید به نیازهای یکدیگر اهمیت بدهند. شما نباید به دلیل خیانت همسرتان او را از نیارهای عاطفی و جنسی منع کنید و به عنوان یک سلاح از آن استفاده نمایید. چرا که این شیوه می تواند به برگشت مجدد او به سمت خیانت کمک کند.

خیانت همسر

حل کردن و رفع مشکلات فردی

یکی از راهکارهای مواجهه با خیانت همسر رفع مشکلات شخصی است. شما باید برای اینکه بتوانید با همسر خود رفتار درستی داشته باشید و اجازه ندهید مشکلاتی از قبیل خیانت رخ بدهد و یا اینکه در صورت بروز ادامه دار نشود به خود بنگرید.

شما یکی از طرفین زندگی هستید و هر گونه مشکل می تواند مانع از ایجاد رابطه خوب با همسرتان شده و راه های خیانت و نابودی زندگی را باز می گذارد.

 

سخن پایانی

خیانت یک امر کاملا بیمار گونه و از روی شرایط خاص و مشکلات روانی شخص است. ممکن است شخصی دچار بیماری های روانی و تنوع طلبی بوده و برخی دارای تربیت نادرست باشد. ولی با این حال نمی توان از کنار خیانت همسر چه زن و چه مرد را به راحتی عبور کرد.

به همین جهت شناختن راهکارهای مواجهه با خیانت همسر به زوجین کمک می کند تا با این مشکل به راحتی مقابله کنند و در صورتی که مشکل آن ها رفع نشد در کمال خونسردی به زندگی خود پایان دهند. ولی در واقع بهتر است قبل از تصمیم به طلاق و جدایی روش ها و راه کارهای مشاورین و روانشاسان را پییگری کرده و در حفظ زندگی خود کوشا باشند.

 

لطفا امتیاز دهید

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا