زوج و خانوادهسلامت جسممشاوره جنسی

نشانه دوست داشتن مردان

چگونه علاقه مردان به خود را درک کنیم؟ آیا می توان نشانه های مردان دوست داشتنی را شناخت؟ مردان عاشق چگونه رفتار می کنند؟ در واقع عشق یک اتفاق غیرارادی و گاه فیزیولوژیک است که می تواند در روح و جسم همه انسان ها اتفاق بیفتد. اما هرکسی بر اساس شخصیت خود به شیوه های مختلف ابراز عشق می کند.

اگر این ابراز عشق با احترام همراه نباشد، چیزی جز یک احساس جسمانی و گذرا نیست. همچنین می تواند مخرب باشد. در گام اول باید کمی بیشتر با مفهوم عشق و تاثیرات آن برای سلامتی آشنا شویم.

دوست داشتن مردان

نشانه های دوست داشتن مردان عشق سالم برای مردان

عشق سالم مبتنی بر دانش است:

 مرحله اول: اولین قدم این است که زن بفهمد آیا مردی که عاشق اوست سعی در شناخت نیازهای اولیه زنان دارد یا خیر.

مرحله دوم: در مرحله دوم، به نیازهای خاص شریک زندگی خود احترام بگذارید و به آنها اهمیت دهید.

 مرحه سوم: ثالثاً خود را مسئول رفع نیازهای طرف مقابل می داند و در نهایت تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن می کند.

اگر متوجه شدید که مرد طرف مقابل به اصول احترام پایبند است و به خودش هم عشق و احترام دارد، می توانید از عشق سالم در او مطمئن باشید. زمانی می توانید به عشق یک مرد اعتماد کنید که احترام او و توانایی او در ابراز عشق به روشی صحیح و سالم را ببینید.

دوست داشتن مردان

تفاوت زن و مرد در نشانه های عشق

تحقیقات روانشناسی نشان می دهد که مردان و زنان از بسیاری جهات متفاوت هستند. این تفاوت ها به عنوان تفاوت های جنسیتی شناخته می شوند. همچنین آداب و رسوم جامعه برای نقش زن و مرد متفاوت است و از آنها انتظار نمی رود که یکسان رفتار کنند.

در واقع تفاوت عشق زن و مرد باعث می شود که نشانه دوست داشتن مردان را به گونه ای متفاوت با رفتار زنان در هنگام عاشق شدن ببینیم. اما به خاطر داشته باشید که همه مردان دقیقاً یکسان نیستند.

هر مردی بر اساس ویژگی های شخصیتی به شیوه خود رفتار می کند. بنابراین نشانه هایی که در زیر به عنوان نشانه های عشق به مردان ارائه می کنیم، لزوما برای همه مردان صادق نیست و باید آنها را با شرایط دیگری ارزیابی کنیم و در صورت لزوم از کمک مشاور استفاده کنیم.

دوست داشتن مردان

نشانه های دوست داشتن مردان و زبان بدن

زبان بدن انسان همه چیز را برای او آشکار می کند. وقتی کسی دروغ می گوید، از زبان بدنش می توان فهمید. لحن صدا، تماس چشمی، حالت صورت و بدن بیش از هر چیز احساسات شما را منعکس می کند. با بررسی دقیق زبان بدن مردان می توانید به علاقه آنها پی ببرید.

دوست داشتن مردان

 • لبخند نشانه دوست داشتن مردان است.

مردی که شما را دوست دارد معمولا از روش خودش برای ابراز عشق به دختر مورد علاقه اش استفاده می کند. اما برخی از رفتارها تقریبا برای تعداد زیادی از مردان رایج است و آن این است که آنها عمیقاً و صمیمی به شما لبخند می زنند.

شما می توانید تفاوت بین یک لبخند صمیمانه و واقعی را از یک لبخند مصنوعی تشخیص دهید. یک لبخند واقعی می تواند در چشم ها ظاهر شود. چشم های گرد، هماهنگ با لب های کاملاً کشیده، نشانه لبخندی عمیق و صمیمی است که به طور غیرقابل کنترلی بیان می شود.

دوست داشتن مردان

 • او به شما نزدیک می شود تا توهین نشوید.

این نشانه  یکی از نکات مهم در احترام گذاشتن توسط مردان است. یک مرد عاشق بیش از هر چیز به نیازها و خواسته های درونی دختر مورد علاقه خود احترام می گذارد. بنابراین مراقب است رفتاری از خود نشان ندهد که باعث رنجش او شود.

اما اگر به شما علاقه مند است و دوست دارد بدنش را به شما نزدیک کند و کمی از شما فاصله بگیرد. اما او به خاطر احساس شما کمی دورتر می ماند.

اما از حالات صورت و دستانش می توان فهمید که علاقه ای به نزدیک شدن دارد. به این ترتیب او در واقع سعی می کند به آداب ارتباط با خانم ها پایبند باشد و میزان ارادت و احترام خود را به شما نشان دهد.

دوست داشتن مردان

 • تماس چشمی

مردانی که به شخصی علاقمند هستند، سعی می کنند از طریق تماس چشمی توجه شما را به خود جلب کنند. وقتی صحبت می کنید به چشمان شما نگاه می کنند و نشان می دهند که حواس شان است.

شاید وقتی حواستان نیست متوجه شوید که او به شما خیره شده یا با چشمانش شما را دنبال می کند. شاید وقتی با او روبرو می شوید لبخند می زند و سرش را تکان می دهد. همه اینها ممکن است نشانه این باشد که او به شما توجه دارد.

دوست داشتن مردان

 • بدن او با شما هماهنگ است.

زبان بدن افرادی که به یکدیگر علاقه دارند هماهنگی بیشتری دارد. اگرچه زبان بدن زن و مرد با یکدیگر متفاوت است، اما به نظر می رسد به دلیل علاقه و توجه زیاد به حرکات طرف مقابل، هماهنگی حرکات بدن زن و مرد با عزیزشان ناخودآگاه اتفاق می افتد. فردی که در آغوش می گیرید شکل بدن شما را تقلید می کند. نحوه نشستن، بستن بازوها، بلند کردن پاها یا خم شدن به شما بستگی دارد.

دوست داشتن مردان

نشانه های رفتاری مردان عاشق

برای اینکه بفهمید مردان چه احساسی دارند، می‌توانید به سبک‌های ارتباطی و رفتار آنها نیز نگاه کنید.

دوست داشتن مردان

 • دارای رفتاری با شخصیت هستند.

مردان عاشق و علاقمند  وقتی در کنار عزیزشان هستند سعی می کنند مودب و باوقار باشند. این تمرکز بر احترام یا به اصطلاح جنتلمن نشان از علاقه عمیق آنها به شماست. شاید او نسبت به شخصیت واقعی خود نگرش پخته تری نسبت به شما دارد.

تلاش برای اینکه خود را شخصی تر یا بزرگ تر نشان دهد، اگر صداقت او ثابت شود، نشانه فریب او نیست، بلکه نشان از مهارت های ارتباطی اوست. شاید عشق باعث شود او بیشتر روی شما تمرکز کند.

دوست داشتن مردان

 • او نظر خود را به شما تحمیل نمی کند.

مرد عاشق به طور سالم به شما علاقه نشان می دهد، او به نظر و خواسته های شما ارزش قائل است و اهمیت می دهد. پس نظرش را به شما تحمیل نمی کند.

او به نظر شما گوش می دهد و به نیازهای شما احترام می گذارد. حتی اگر با شما موافق نباشد با استفاده از مهارت همدلی به نظرات و اصول شما گوش می دهد و به هیچ وجه شما را مجبور به پذیرش حرف هایش نمی کند.

دوست داشتن مردان

 • او ترجیح می دهد با شما باشد.

شما همیشه مردی را در اطراف خود می بینید که شما را دوست دارد. زیرا او با شما بودن را به چیزهای دیگر ترجیح می دهد. او سعی می کند به شما نزدیک شود و راهی برای با شما بودن پیدا می کند. این مشکل را می توان به فضای مجازی هم رساند. او سعی می کند به هر بهانه ای با شما ارتباط برقرار کند و حضور خود را به شما نشان دهد.

دوست داشتن مردان

 • ممکن است مضطرب به نظر برسد.

ممکن است در مواجهه با افرادی که نظراتشان برایمان مهم است، دچار اضطراب اجتماعی شویم. بنابراین مردان عاشق در مقابل شما عصبی تر و مضطرب تر به نظر می رسند. آنها می توانند گیج کننده یا دست و پا گیر باشند. در حالی که سعی می کنند دقیق تر به نظر برسند، در واقع اضطراب آنها را با مشکل مواجه می کند.

دوست داشتن مردان

 • شاید او حسادت می کند.

وقتی شخصی به شما علاقه مند است، طبیعتاً نسبت به روابط دیگر شما، به ویژه با جنس مخالف، حساس تر می شود. حتی اگر سعی می کند حساسیت خود را نشان ندهد، از رفتارش می توان فهمید. عصبی بودن، پرسیدن سوال در مورد سایر روابط شما و توجه بیشتر به آن سوالات می تواند نشانه مالکیت و حسادت در رابطه باشد.

دوست داشتن مردان

 • سر به سر شما می گذارد.

مردها دوست دارند شیطنت را با کسی که دوستش دارند تجربه کنند. برای شما هم پیش آمده است که وقتی نوزاد نازنین را دوست دارید، کمی او را اذیت کنید. این رفتار نوعی بازگشت به دوران کودکی برای نشان دادن علاقه است. او ممکن است دستگاه را از شما دور کند یا سعی کند شما را عصبانی کند.

دوست داشتن مردان

نشانه مردان دوست داشتنی همیشه یک رو ندارد.

به خاطر داشته باشید که عشق همیشه یکسان نیست. ممکن است برخی از این علائم را در اوایل رابطه خود با همسر یا نامزد خود مشاهده کرده باشید. اما با گذشت زمان، احتمالاً تغییر خواهد کرد. این بدان معنا نیست که علاقه او به شما کم شده یا عشقی بین شما وجود ندارد. بلکه چهره عشق پس از مدتی تغییر می کند و به شکل های مختلف خود را نشان می دهد.

عشق در آغاز رابطه با اضطراب و رفتار هیجان انگیز خود را نشان می دهد. اما بعد از ماه ها رابطه پایدار و آرام می شود. اگر برخی از این نشانه ها را در مردی می بینید، اما همچنان از سمت او  علاقه ای دریافت نمی کنید، ممکن است با مردی مغرور طرف شوید.

دوست داشتن مردان

چرا مردان از برقراری ارتباط خودداری می کنند؟

گاهی اوقات متوجه می شوید که همه نشانه های عشق در مرد مورد علاقه شما وجود دارد. اما او هیچ تلاشی برای نزدیک شدن به شما نمی کند. این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، یکی از آنها خجالتی بودن طرف مقابل است.

یا ممکن است طرف مقابل آمادگی و شرایط لازم برای شروع یک رابطه عاشقانه و وارد شدن به یک رابطه را نداشته باشد یا ترس از پیوند در رابطه ممکن است مانعی برای برقراری ارتباط باشد. در این شرایط چه کاری می توانید انجام دهید؟

ابتکار عمل و ارائه آن به مرد مورد نظر یک انتخاب شخصی است که پیامدها و فواید خود را دارد; برای راهکارهای بهتر در این زمینه می توانید به مشاوره روانشناسی مراجعه کنید.

دوست داشتن مردان

مردها عاشق همسرشان هستند.

پیوند عاطفی زمانی شکل می گیرد که زن و مرد نسبت به یکدیگر عشق و علاقه مساوی داشته باشند و محبت کافی دریافت کنند. گاهی این رابطه قوی شکل نمی گیرد و یکی از طرفین در میزان عشق و علاقه همسرش شک می کند.

گاهی اوقات نیازهای اساسی مردان در یک رابطه معمولاً توسط زنان فراموش شده و نادیده گرفته می شود. اما مردان همچنان در یک رابطه باقی می مانند، حتی اگر به آنچه می خواهند نمی رسند، شاید باور نکنید، اما شکست عشقی مردان را بسیار نگران می کند.

دوست داشتن مردان

نشانه های عشق مردان نسبت به همسرانشان

معمولاً نشانه های علاقه مردان به همسر خود کاملا مشخص است. اما برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر به شما کمک می کند تا علایق همسرتان یا شخصی که با او در رابطه عاطفی هستید را درک کنید:

 • خوشبختی شما خوشبختی شوهرتان است. زمانی که شما ناراحت هستید، او در کنار شما می ماند و تمام تلاش خود را می کند تا با ماندن در کنار شما و دلداری دادن، به شما آرامش دهد.
 • یکی دیگر از نشانه های یک مرد عاشق این است که بیش از هر کس دیگری به شما اهمیت می دهد و همیشه در تلاش است تا نیازهای شما را برآورده کند.
 • مردی که همسرش را دوست دارد سعی می کند علایق او را در رابطه با همسرش درک کند.
 • مردی که واقعا شما را دوست دارد به اتفاقات تلخ گذشته شما علاقه ای ندارد و مدام آنها را بازگو نمی کند.
 • مرد عاشق همیشه در هر شرایطی با حمایت از همسر یا شریک زندگی خود از او دفاع می کند و در مواقع سخت تکیه گاه اوست.

اگر هیچ یک از موارد فوق ذکر نشده باشد، افراد ممکن است شکست عشقی را در یک رابطه تجربه کنند.

دوست داشتن مردان

سخن پایانی

حصول اطمینان از عشق و محبت یک مرد عاشق یکی از مهم ترین نیازهای زنان است تا امنیت رابطه ای که در آن قرار دارند را تضمین کنند و از شکست عاطفی در رابطه جلوگیری کنند. علائم بالا تنها بخشی از نشانه های عشق و علاقه مردانه است.

اما تفاوت های شخصیتی و شخصیتی هر فرد می تواند باعث شود هر مردی عشق خود را به گونه ای متفاوت نشان دهد و اگر مرد مقابل شما همه علائم فوق را نداشته باشد نمی توان با قاطعیت گفت که علاقه ای به آن ندارد.

از سوی دیگر، برای اینکه یک ارتباط عاطفی در حالت ایده آل خود باقی بماند، باید اصولی را در آن رعایت کرد. برای داشتن یک رابطه سالم می توانید از روانشناسان متخصص در روابط عاطفی کمک بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بسته میباشد
دکمه بازگشت به بالا