تست روانشناسی

چگونه با شناخت خود، شغل بهتر و روابط سالمتری داشته باشیم؟

نقش خود شناسی در زندگی چقدر تاثیر دارد؟

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که با شناخت خود می توانید یک زندگی عالی داشته باشید؟

آیا تاکنون به این سوال پی برده اید که شناخت خود می تواند در انتخاب رشته و شغل مورد علاقه به شما کمک کند؟

تمام این سوالات دارای یک جواب است.

شناخت خود

بله، خود شناسی یک موضوع اصلی در رشد فرد است. وقتی که شما تلاش کنید به یک خود شناسی جامع و کامل از خود برسید در این صورت می توانید یک زندگی با شرایط عالی برای خود محیا کنید.

حال اگر تصمیم دارید که وارد مرحله ای از زندگی شوید که خودشناسی بخش مهمی از آن است، پیشنهاد می کنیم در این مقاله ما را همراهی نمایید.

نقش خودشناسی در پیدا کردن شغل

شناخت خود

انتخاب شغل مناسب یکی از معضلاتی است که این روزها فکر اکثر جوانان و افراد جویای کار را به خود مشغول کرده است. این افراد به دنبال یک شغل مناسب هستند ولی آیا همه آن ها به خود شناسی کامل رسیده اند؟

اگر شما می خواهید یک شغل و کسب و کار متناسب با شرایط خود را داشته باشید پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز به خودشناسی برسید. چرا که خودشناسی در پیدا کردن شغل کمک می کند.

شناخت خود

یعنی شما با روحیات، علایق، توانمندی های خود که آشنا باشید انتخاب شغل برای شما بسیار راحت تر و آسان تر می شود. از این رو پیشنهاد می کنیم قبل از هر تلاشی برای یافتن کار، برای شناخت خود از طریق مشاوره، انجام تست ها و آزمون های معتبر و یا کمک گرفتن از اطرافیان اقدام نمایید.

لازم است اشاره کنیم که شما برای شناخت خود نیاز است تا خود ” خود بازنگری و چرخه زندگی” و همچنین ” خود بازنگری و علایق کودکی” خود را مورد بررسی قرار دهید.

نقش خودشناسی در روابط زندگی

شناخت خود

نقش خودشناسی در روابط زندگی چقدر تاثیر گذار است؟ آیا برای ارتباط با دیگران نیاز است تا به خودشناسی برسیم؟

شما با خود شناسی می توانید روابط زندگی خود را مدیریت کنید و افرادی که با روحیات شما سازگار تر هستند را برای ارتباط انتخاب نمایید. اگر شما بدون شناخت از خود وارد روابط شوید مطمنا با مشکلات زیادی همراه خواهید شد.

انتخاب دوست، انتخاب همکار و … بدون خود شناسی دقیق از خود امکان پذیر نیست. روابط اجتماعی در زندگی هر شخصی تاثیر گذار است به شرطی که این روابط با مدیریت انجام شود.

پیشنهاد می کنیم برای شناخت بهتر خود از مشاورین خبره کمک بگیرید و در مورد موضوعات مختلف با آن ها صحبت کنید. در این صورت به راحتی قادر خواهید بود تا در زندگی خود افراد خاص و متناسب با شرایط روحی خود را انتخاب کرده و با آن ها لحظات خوبی را سپری نمایید.

شناخت خود

یکی دیگر از روش هایی که می تواند به خود شناسی شما کمک کند نوشتن است. یعنی شما تمام شرایط روحی، علایق، رفتاری و … خود را بنویسید و سپس به بررسی این موارد بپردازید. در این صورت به نوعی خود شناسی دقیق خواهید رسید. این خود شناسی که با کمک خود به دست آورده اید تاثیر گذار تر از به دست آوردن خود شناسی توسط دیگران است. به شرطی که در نوشتن شرایط اخلاقی و روحی خود کاملا روراست باشید و منصفانه برخورد کنید.

نقش خودشناسی در روابط زناشویی

شناخت خود

ازدواج بخش مهمی از زندگی هر شخصی را در بر می گیرد. از این رو باید در این زمینه توجه زیادی شود. شناخت یکدیگر می تواند تاثیر گذار در ازدواج موفق باشد. ولی آیا تنها با شناخت شخص مقابل می توان یک انتخاب درست انجام داد؟

جواب سوال خیر است. در اینجا باید بگوییم که شما اول باید خود را بشناسید. این شما هستید که با شناخت روحیات خود می توانید شخصی با شرایط خود را انتخاب کنید. زمانی قادر به انتخاب یک شریک زندگی مناسب هستید که تمام ایده آل ها، علایق، روحیات و … خود را به درستی شناخته و در مورد آن با شخص مقابل صحبت کنید.

باید اجازه دهید این شناخت به شما کمک کند تا در کنار خود شناسی یک تصمیم درست و عاقلانه برای ازدواج بگیرید.

از جمله موارد مهمی که در خود شناسی ازدواج مهم است عبارت اند از : توجه به میزان هوش و ذکاوت خود، توجه کردن به روحیات و سلامت روح و جسم، توجه کردن به اعتقادات مذهبی خود مقابل، شناخت خصوصیات اخلاقی خود، شناختن علایق و …

آیا خودشناسی در ازدواج تاثیر گذار است؟

شناخت خود

مطمئنا بله، شما هر چقدر به خود شناسی درستی از خود برسید، مطمئنا ازدواج موفق تری خواهید داشت. چرا که شما با شناخت خود، معیارها و انتظارهای خود را از شریک زندگی خود به راحتی خواهید یافت. در این صورت می توانید با شخصیتی وارد رابطه شوید که به درستی در این زمینه به شما نزدیک است.

اگر می خواهید به یک خود شناسی دقیق و خاص برسید، پیشنهاد می کنیم با مشاورین خود شناسی مشورت نمایید و همچنین با توجه به روحیات خود، قبل از ازدواج به سراغ مشاورین ازدواج بروید. در این صورت می توان گفت که یک ازدواج موفق در انتظار شما خواهد بود.

 

سخن پایانی

شناخت خود

اینکه شما با خودشناسی به کجا خواهید رسید مهم نیست، مهم این است که خودشناسی شما را به چه سمتی سوق خواهد داد. شما به راحتی وقتی که خود را بشناسید می توانید دوستان خوبی انتخاب کنید، سراغ علایق خود بروید، یک ازدواج خوب و موفق را تجربه کنید. پس بدون معطلی باید به این فکر کنید که چگونه به خود شناسی برسم؟

شما همین حالا با یک مشاوره تماس بگیرید و یا اینکه تمام ویژگی ها و نکات شخصیتی خود را یادداشت کنید. در این صورت می توانید به بخشی از شرایط روحی و جسمی خود پی ببرید. باید به این موضوع اشاره کنیم که تنها کسی که می تواند در شناخت شخصیت و خود شناسی به شما کمک کند، تنها خود شما هستید. پس نیاز نیست از دیگران کمک بگیرید.

با خود روا راست باشید، با خود صحبت کنید، در مورد علایق خود بنویسید، سعی کنید تمام نکات مثبت و منفی وجودی خود را کنار هم جمع کنید. سپس با کمک تست های روانشناسی و به کمک یک مشاور به خود شناسی برسید.

5/5 - (3 امتیاز)

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا