تست روانشناسی

شناخت بدن همسر

شناخت بدن همسر چرا اهمیت دارد؟ چگونه می توانیم به این شناخت برسیم؟ آیا بدن همسرتان را دوست دارید؟ آیا در مورد بدن خود راحت صحبت می کنید؟ شناخت بدن همسر خود، شامل شناخت نقاط حساس و تغییرات فیزیکی بدن او می شود. در واقع زن و مرد از نظر جسمی با یکدیگر تفاوت دارند.

دانستن این تفاوت ها به شما این امکان را می دهد که بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و رازهای تحریک همسرتان را بدانید. همچنین روابط جنسی و عاطفی بهتری با یکدیگر داشته باشید. علاوه بر این، استفاده از مشاوره جنسی می تواند بسیار مهم باشد، زیرا مشاور با اشاره به نکات و مشکلات مهم به شما کمک می کند تا احساس واقعی نسبت به همسرتان را افزایش دهید.

شناخت بدن همسر

نیاز به شناخت بدن همسر

برای داشتن رابطه جنسی رضایت بخش، زن و مرد باید بتوانند بدن یکدیگر را به درستی بشناسند. از جمله مهمترین دلایلی که باعث می شود شناخت اندام همسرتان برای کیفیت رابطه جنسی بسیار مهم باشد موارد زیر است.

 • در معاشقه و پیش بازی بیشتر سرگرم شوید.

خواستگاری و پیش بازی مناسب یکی از مهم ترین عواملی است که زن و مرد را برای یک رابطه جنسی کامل آماده می کند و احتمال ارگاسم را افزایش می دهد. شناخت بدن همسرتان به شما کمک می‌کند تا معاشقه‌ای عالی داشته باشید و در طول آن سرگرمی بیشتری برای یکدیگر ایجاد کنید.

 • ترجیحات جنسی همسرتان را کشف کنید.

بسیاری از افراد در حین رابطه جنسی همیشه سعی می کنند برای شریک زندگی خود لذت بیشتری ایجاد کنند، اما هرگز به نتیجه مطلوب نمی رسند. این ممکن است در بیشتر موارد به دلیل آگاهی ناکافی از بدن و علایق جنسی همسر اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، تحریک برخی نقاط ممکن است برای یک زن چندان خوشایند نباشد.

اگر همیشه اصرار داشته باشید که در حین رابطه جنسی همان نواحی را لمس کرده و آنها را تحریک کنید، هرگز واکنش مطلوب را در شریک زندگی خود مشاهده نخواهید کرد. در حالی که شناخت بدن همسرتان به شما کمک می کند ترجیحات جنسی خاص او را شناسایی کنید و لذت بیشتری را برای خود و همسرتان در طول رابطه جنسی تجربه کنید.

 • سوء تفاهم ها را از بین ببرید

عدم دریافت عکس العمل های مناسب از سوی همسر در حین رابطه می تواند منجر به سوء تفاهم های بسیاری شود. به عنوان مثال، بیشتر مردان زمانی که همسرشان به اندازه کافی برانگیخته نمی شود یا نمی تواند در حین رابطه جنسی به ارگاسم برسد و حتی ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهد، عملکرد جنسی خود را زیر سوال می برند.

اما در بسیاری از موارد با کسب شناخت از بدن همسر و شناخت نکاتی که بیشترین تحریک را ایجاد می کند، این مشکل برطرف شده و در نتیجه سوء تفاهم ها برطرف می شود.

زنان و اهمیت معاشقه

زنان برای رسیدن به سطح مناسب برانگیختگی به زمان بیشتری نسبت به مردان نیاز دارند. به همین دلیل معاشقه و پیش بازی برای آنها بسیار مهم است. نوازش جنسی به آنها کمک می کند تا برای یک تجربه جنسی رضایت بخش آماده شوند.

برای اینکه عشق بازی شما و همسرتان به بهترین شکل انجام شود، باید با نقاط حساس بدن زن و نحوه تحریک و لمس صحیح آنها آشنا باشید. آشنایی با این نکات و لمس آنها در حین رابطه جنسی، سطح رضایت و لذت را برای هر دوی شما افزایش می دهد.

مردان و نقش عشقبازی

بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط زنان باید معاشقه کنند. یا فقط کاری است که مردان برای افزایش لذت در زنان انجام می دهند و تأثیر کمی بر عملکرد جنسی مردان دارد. اگرچه این دیدگاه کاملاً اشتباه است. بسیاری از مشکلات جنسی مردان، مانند انزال زودرس یا ناتوانی در رسیدن به ارگاسم از طریق معاشقه کافی، به طور قابل توجهی بهبود می یابند.

رابطه جنسی و نوازش زودرس فرصت کافی برای مردان مبتلا به زود انزالی فراهم می کند تا آمادگی کامل برای آمیزش کامل و تاخیر در انزال را داشته باشند.

علاوه بر این، با وجود تجربه انزال در اکثر مردان، بسیاری از آنها ارگاسم را تجربه نمی کنند که با انقباض عضلانی کمتر مشخص می شود. دانستن و تحریک نقاط تحریک کننده مردان به مردان کمک می کند تا به سطح بالاتری از برانگیختگی و لذت جنسی برسند و احتمال اینکه ارگاسم را تجربه کنند بیشتر است.

آشنایی با تغییرات فیزیکی بدن زن

مردان و زنان از نظر جسمی با تغییرات هورمونی و شیمیایی مختلفی روبرو هستند. سیکل های قاعدگی در خانم ها باعث تغییرات خلقی مختلفی در طول ماه می شود، مثلاً در پایان این سیکل دچار بدخلقی، غمگینی، تحریک پذیری، عصبانیت و کاهش میل جنسی می شوند.

همه این علائم می تواند در طول هفته قاعدگی و حتی در سال های یائسگی ادامه یابد. اگر این علائم بسیار شدید باشد و عملکرد روزانه زن را مختل کند، ممکن است به سندرم پیش از قاعدگی مبتلا باشد و ممکن است به روان درمانی و در برخی موارد دارو نیاز داشته باشد. این تغییرات در طول ماه حتی حساس ترین قسمت های بدن زن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

آگاهی از این تغییرات خلقی به شما کمک می کند تا راحت تر با همسرتان کنار بیایید و بیشتر از او مراقبت کنید. این مراقبت و حمایت شما به طور قابل توجهی باعث بهبود خلق و خوی ناخوشایند شوهرتان می شود. با کمک مشاوره جنسی با بدن زن آشنا شوید.

آشنایی با تغییرات فیزیکی در بدن مرد

جالب است بدانید زنان تنها کسانی نیستند که در اثر چرخه قاعدگی خود دچار تغییرات خلقی و هورمونی می شوند. اما مردان چرخه مشابهی را پشت سر می گذارند که به شدت بر روحیه آنها تأثیر می گذارد. چرخه های مردانه، مانند زنان، منعکس کننده عملکرد طبیعی دستگاه تناسلی هستند.

بد نیست بدانید که مردان نیز در برخی از قسمت های بدن خود احساس جذابیت بیشتری دارند. بنابراین برای ارتباط کامل با شریک زندگی خود، از نقاط تحریک کننده مردان مطلع شوید.

علائم چرخه هورمون جنسی در مردان به عنوان دوره مردانه شناخته می شود. کاهش و نوسانات تستوسترون در برخی روزها گاهی منجر به علائم زیر می شود.

 • فشار
 • تجربه مشکلات خواب
 • تغییر در اشتها و رژیم غذایی
 • عصبانیت
 • حساسیت و تحریک پذیری
 • احساس افسردگی و اندوه

آشنایی با نقاط حساس بدن همسر

شناخت بدن همسر به آشنایی با تغییرات فیزیولوژیکی بدن زن و مرد محدود نمی شود. جالب است بدانید که نقاط حساس و برانگیزاننده میل جنسی در زنان و مردان نیز متفاوت است که در هر کدام به آنها اشاره کردیم.

 • قسمت های حساس بدن زن

لمس و تحریک نواحی خاصی از بدن زنان می تواند لذت بسیار بیشتری را برای آنها به ارمغان آورد و کیفیت رابطه جنسی را افزایش دهد.از مهمترین نواحی حساس بدن زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

گوش ها: بسیاری از خانم ها از لمس ملایم گوش های خود در حین مقاربت لذت می برند. نوازش پرده گوش می تواند گزینه خوبی برای شروع تحریک جنسی و نوازش در زنان باشد.

گردن: گردن یکی از حساس ترین اندام ها به تحریک جنسی در زنان است. مطالعات نشان می دهد که اکثر زنان به نوازش های ملایم دور گردن به خوبی پاسخ می دهند و از رابطه جنسی لذت بیشتری می برند.

لب ها و دهان: بوسیدن لب ها همیشه بخشی جدایی ناپذیر از رابطه جنسی است. این ناحیه می تواند برانگیختگی جنسی خوبی برای هر دو جنس ایجاد کند و در عین حال کیفیت ارتباط عاطفی را بهبود بخشد.

سینه ها: دست زدن به نوک سینه ها یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تجربه ارگاسم برای زنان است. نوازش و ایجاد تحریک مناسب در این زمینه می تواند در افزایش لذت و رضایت جنسی زنان بسیار موثر باشد.

کلیتوریس: کلیتوریس یکی از حساس ترین قسمت های بدن زنان است. ایجاد فشار و ارتعاش در این ناحیه تاثیر زیادی در رسیدن به ارگاسم دارد و می تواند خانم ها را به ارگاسم برساند.

واژن: ناحیه فرضی خاصی به نام نقطه جی یکی از حساس ترین نقاط بدن زنان است که به آنها اجازه می دهد بیشترین لذت را در حین دخول تجربه کنند. نقطه G معمولاً برای اکثر زنان نقطه پایانی واژن است که اعصاب زیادی را درگیر می کند.

 • قسمت های حساس بدن مرد

نقاط حساس تنها به بدن زنان محدود نمی شود، بلکه مردان نیز هنگام لمس نواحی خاص، از جمله موارد زیر، تحریک بیشتری را تجربه می کنند.

گوش: مطالعات نشان می دهد که گوش تحریک کننده می تواند بر تجربه ارگاسم در مردان تأثیر بگذارد و محدود به زنان نیست.

لب و دهان: همانطور که در مورد خانم ها گفته شد، لب و دهان یکی از اجزای اصلی در رابطه جنسی خوشایند است و در بیشتر موارد معاشقه با بوسیدن لب ها آغاز می شود. تمرکز روی لب ها و دهان می تواند میل جنسی مردان را تحریک کرده و آنها را برای رابطه جنسی آماده کند.

زیر بغل: دست زدن و نوازش زیر بغل یکی از مواردی است که در تحریک جنسی هر چه بیشتر مردان تاثیر بسزایی دارد.

بیضه ها: بیضه ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن مردان هستند و لمس ملایم آن ها می تواند باعث برانگیختگی زیادی در مردان شود. اما به دلیل آسیب پذیری بالای این ناحیه باید مراقب بود که به آن دست نزنید.

داخل ران ها: نوازش یا بوسیدن قسمت داخلی ران ها اغلب لذت زیادی به مردان می دهد و برانگیختگی جنسی آنها را افزایش می دهد.

نوک سینه ها: دست زدن به نوک سینه ها برای برخی از مردان می تواند بسیار خوشایند باشد. بنابراین باید به واکنش های او در حین لمس این ناحیه در طول رابطه توجه کرد.

گردن: دست زدن به گردن معمولاً در زنان بیشتر از مردان باعث تحریک جنسی می شود. با این حال، نوازش یا بوسه در این زمینه برای مردان نیز خوشایند است و می تواند تأثیر زیادی در تجربه یک رابطه جنسی رضایت بخش داشته باشد.

همسرم بعد از زایمان خیلی به رابطه جنسی بی علاقه شد. باید چکار کنم؟

زنان پس از تولد تغییرات هورمونی قابل توجهی را تجربه می کنند که می تواند بر میل جنسی آنها نیز تأثیر بگذارد. بسیار مهم است که به او زمان بدهید تا به حالت عادی بازگردد و نشان دهید که او را درک می کنید.

اگر همسرتان علاوه بر کاهش میل جنسی، تغییرات خلقی را نیز تجربه می کند و دائماً ناراحت و ناراحت است، ممکن است از افسردگی پس از زایمان رنج ببرد. در این مورد، بهتر است با یک متخصص سلامت روان مانند روانشناس یا روانپزشک مشورت کنید.

 

لطفا امتیاز دهید

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا